EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

2014- 2015 yılında da eğitim danışmanlığı verdiğimiz sevgili öğrenci danışanlarımız hedeflerine ulaştılar.

Zor bir yıl geride kaldı. Büyük emekler verilerek belirlenen hedeflere beraber koştuk. Bazen yorulduk, bazen coştuk ama hep biliyorduk ki hedefi belirledikten sonra uygun tempo ile ulaşmak gerçekleşecek.

Öğrencilerimiz, aileler, okullar ve biz, sanırım iyi bir ekip çalışması gerçekleştirdik.

Başarıyı elde etmek için ilk şart hedef belirlemek. İkinci adım hedefe nasıl ulaşılacağı konusunda yöntem oluşturmak. Üçüncü sırada yöntemin uygulanmaya konulması. Öğrenciler en çok bu noktada sorun yaşamaktalar. Bu sorunun aşılmasında aileye büyük görev düşmektedir.

Tüm canlıların en önemli iki ihtiyacı vardır. Güvenlik ve onaylanmak. Aileler çocuklarına gösterdikleri cömert tutumları çoğunlukla başarıları söz konusu olduğunda yeterince kullanamamaktalar. Çocuklarına daha çok başarısızlık algısı ile yaklaşmaktalar. Oysa pozitifi görmek, başarının devamının sağlanmasında en önemli unsur olarak düşünülmektedir.

Merkezimize başvuran öğrencilerimiz ve aileleri bu uyumu göstermeyi başararak şimdi hedeflerine ulaşmış olmanın keyfini ve mutluluğunu da yaşamaktalar.

Öğrencilerimiz, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Başkent Üniversitesi Uluslar arası Ticaret (tam burslu), Başkent Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği (tam burslu), Kayseri Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği, İstanbul Yüz Yıl Üniversitesi Hukuk Fakültesindeler.

Renk Aile Danışma Merkezi olarak,tüm öğrenci danışanlarımızı ve ailelerini üstün başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

aydinlatma-metinleri

Aydınlatma Metinleri

Danışan Aydınlatma Metni KVKK Başvuru Formu Kişisel Verilerin İşlenmesi ve İmha Politikası Özel Nitelikli Kişisel …

emel-ay-2

Merkezimiz

Merkezimiz Ankara'nın birçok semtinden tek vasıtayla ulaşılabilecek bir konumdadır. Fotoğraflarımıza erişmek için …

emel-ay-psikolog

Kurucumuz

Emel AY Uzman Aile Danışmanı Psikolog 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü …