emel-ay-psikolog

Kurucumuz

Emel AY

Uzman Aile Danışmanı Psikolog

1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuvarında Doç.Dr. Yani Anastasiyadis’den psikolojik testler eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde psikolog unvanıyla göreve başladı. Türkiye’nin birçok ilinde devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Dr. Nejat Akgün ile uzun yıllar çalıştı. Daha sonra aynı hastanenin nöroloji kliniğinde görev yaptı. Mesleki anlamda çeşitli eğitimler aldı. Son olarak Dikmen Ana-Çocuk Sağlığı Merkezi’nde hamilelik, çocuklarda ruhsal sorunlar, aile içi iletişim sorunları, ergenlik dönemi sorunları ve eğitim danışmalığı alanlarında çalıştı. Aile danışmanlık eğitimini alarak Aile Danışmanı unvanı aldı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Yüksek Lisansını Tamamlamıştır.

  

 Birlikte Çalıştığımız Ekibimiz

GÜLER NEMİKA ERGİN

AİLE  DANIŞMANI UZMAN PSİKOLOG

1987 yılında A.Ü. DTCF Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Meslek Hayatına  A.Ü. Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde  başladı . 1989 yılında Türkiye de ilk kez açılan A.Ü. Psikiyatrik Kriz Uygulama Ve Araştırma Merkezinde çalışmalarına devam etti.  1993 yılında A.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Bilim Uzmanlığı ünvanını aldı. 1994-1998 yılları arasında Van Asker Hastanesinde, 1998-2003 yılları arasında Jandarma Eğitim Komutanlığı Psikolojik Danışma Merkezinde,  2003-2009 tarihleri arasında da Beytepe Asker hastanesinde Uzman Psikolog olarak görev yapmıştır. Mesleğe başladığı günlerden bu yana, çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılmıştır. Hipnoz, EFT ve Bio Enerji  teknikleri ile ilgili de eğitimleri almış olup, daha sonra Aile Danışmanlığı eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

 
 
nigar-sahin-alpay

Nigar ŞAHİN ALPAY

Uzman Aile Danışmanı Hemşire

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Aile Ve Evlilik Danışmanlığı (2013-2015),  Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü (2012),  Şanlıurfa Sağlık Meslek Lisesi 1988
Sağlık Bakanlığına bağlı Hastane ve Sağlık Ocakları’nda, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde (1992-2003 arası 10 yıl) çeşitli kademelerde 25 yıl hemşire ve yönetici olarak çalıştım. Halen Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği uygulamalarında klinik rehber ve Renk Aile Danışma Merkezi’nde aile danışmanı olarak çalışmalarıma devam etmektedir.
KURS / SERTİFİKA BİLGİSİ
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı TRİYAJ-2 Katılım Belgesi
1.Psikoonkoloji Kongresi Katılım Belgesi -2018
Bireysel Gelişim ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı (464 saat-2013)
İlkyardım Eğitici Eğitmenliği-2015
İş Sağlığı ve Güvenliği (DSP) -2015
Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğiitimi Katılım Belgesi (64 saat-2014)
Temel ve İleri Düzey Hipnoz Eğitimi Katılım Belgesi (100 saat2014)
Cinsel Terapi Eğitimi Katılım Sertifikası (60 saat-2013)
Adıyaman Sağlık Müdürlüğü 2. Sağlık Projesi kapsamında UYUM Eğitim Sertifikası (18-29 kasım 1996)
Adıyaman Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Hizmet İçi Eğitimi Katılım Belgesi(bilgilendirme-eğitim-iletişim projesi gereği) 10-14 nisan 1995

aydinlatma-metinleri

Aydınlatma Metinleri

Danışan Aydınlatma Metni KVKK Başvuru Formu Kişisel Verilerin İşlenmesi ve İmha Politikası Özel Nitelikli Kişisel …

emel-ay-2

Merkezimiz

Merkezimiz Ankara'nın birçok semtinden tek vasıtayla ulaşılabilecek bir konumdadır. Fotoğraflarımıza erişmek için …

emel-ay-psikolog

Kurucumuz

Emel AY Uzman Aile Danışmanı Psikolog 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü …